Začínala zbieraním jabĺk, dnes jej spoločnosť prepravuje Beyoncé i Justina Timberlaka!

Prvé peniaze zarobila Antónia Lukačínová (37) zbieraním opadaných jabĺk. Dnes je mamou a vedie vlastnú spoločnosť. V minulosti dokonca zabezpečovala leteckú prepravu pre dalajlámu, Beyoncé, Christinu Aquilerovú, Meryl Streepovú či pre Justina Timberlaka.

Meno Slovenky, ktorá v oblasti letectva pôsobí niekoľko rokov, pozná aj dalajláma. Práve Antónia „priviezla“ jeho svätosť na Slovensko. V priebehu rokov sa však postarala o prepravu mnohých svetových hviezd. Kedysi mala striktne vymedzený čas na prácu a na súkromný život. Odkedy je však mamou dvoch malých „zbojníkov,“ ako ich nazvala, pracuje vtedy, keď sa dá. No nikdy nie na úkor rodiny. Napriek tomu, že je vorkoholička a prácu zbožňuje, rodina je pre ňu prioritou.

Od áut k lietadlám
Ako tínedžerka brigádovala na benzínovej pumpe, kde umývala okná, počas vysokej školy pracovala pre rôzne marketingové agentúry, no a keďže jej výsledky boli dobré, využila ponuku pracovať pre marketingové oddelenie medzinárodnej spoločnosti v Prahe. Dnes stojí na čele vlastnej medzinárodnej spoločnosti, ktorá žne úspech aj vo svete. „Myslím, že išlo o zhodu náhod. Bola som v správnom čase na správnom mieste a pripravená osudovú šancu využiť. Všetko potom nabralo extrémne rýchly spád,“ spomína Antónia na svoje začiatky v oblasti letectva a plánovania nákupu luxusných letov a ich prevádzkovania z Česka do celého sveta.

Keďže obchodné letectvo sa u nás ešte len formovalo, išlo o náročné obdobie bohaté na skúsenosti. „Je zaujímavé, že lietadlom som dovtedy vôbec neletela a luxusné lety tohto typu som poznala iba z televízie v podobe Air Force One,“prezrádza podnikateľka s obchodným talentom. S vlastnou firmou, ktorú takmer pred 10 rokmi zakladala, nemala veľké ambície. „Mojím cieľom bolo rozbehnúť spoločnosť, ktorá mi umožní pokračovať v oblasti, ktorá ma baví a napĺňa,“vysvetľuje Antónia, ktorá je na výsledky v Európe, Británii, Kanade, USA či v Rusku právom hrdá.

Čo pije Dalajláma
Krásna, zaujímavá, plná výziev a jedinečných skúseností, presne takto Antónia opísala svoju cestu. „Mnohé projekty si vyžadovali veľa cestovania, takže za pár rokov som precestovala veľkú časť sveta. Iné zas potrebovali vedomosti, ktoré som musela za veľmi krátky čas nasať a doštudovať. No najväčšmi rozhodlo asi to, že som mala šťastie na ľudí,“ hovorí Antónia, ktorá vďaka dlhodobým zmluvám zabezpečovala lety pre desiatky osobností z hudobného aj filmového sveta od speváckych turné až po filmové festivaly.

A diskrétnosť je v jej biznise na prvom mieste. „Môžem prezradiť len toľko, že Beyoncé je krásna aj v skutočnosti. Bola veľmi milá, príjemná a vďačná,“ konštatuje Antónia a dodáva, že lety pre dalajlámu do ČR a SR zabezpečuje dodnes. „Jeho svätosť nikdy nemala žiadne špeciálne požiadavky. Je známy svojou skromnosťou a striedmosťou. Servírujeme mu rôzne zeleninové pokrmy, hlavne, aby sme mali dostatok horúcej vody, ktorú pije. Nuž, a potrpí si na sladké.“

Sny, ale s nohami na zemi
Univerzálny recept na úspech podľa Antónie neexistuje. „Mne sa osvedčilo pracovať, vzdelávať sa, cestovať a chodiť s otvorenými očami a ušami. Byť systematický a predovšetkým vytrvalý,“ radí podnikateľka, ktorá si je vedomá, že úspech nepríde zo dňa deň. „Ak má človek sny, treba ísť za nimi. Držať sa ich a kráčať za svojím cieľom. Na druhej strane treba stáť nohami pevne na zemi anevzdávať sa pri prvých neúspechoch.“

Keď mi zašepká syn…
Antónia uprednostňuje klasické hodnoty, ako je rodina, priatelia a dlhodobé vzťahy v práci aj v súkromí. Rada cestuje, miluje filmy, no kvalitnú kávu si rovnako vychutná v Prahe, v Paríži alebo v Košiciach. „Moja cestovateľská duša sa cíti dobre takmer všade, ale doma s rodinou je to najlepšie. Mám rada sviatky a oslavy. Som z piatich súrodencov, takže keď sa všetci stretneme s rodinami, hneď to má taliansky šmrnc,“ smeje sa Antónia, ktorá každý deň začína obľúbenou kávou. „Bolo pre mňa bežné pracovať aj šestnásť hodín denne, takže materstvo ma prirodzene donútilo spomaliť, byť trpezlivejšou a vychutnávať si aj najmenšie radosti dňa, ako je pekné počasie či teplá káva, keďže obyčajne ju pijem už studenú,“ konštatuje mamina, ktorá by však ani za nič nemenila.

„Neopísateľne krásnych momentov je veľa. Vzácne sú pre mňa nedeľné rána, keď sa s deťmi bláznime v posteli, vymýšľame rozprávky a hlasno sa na nich smejeme. Mať skvelú prácu napĺňa moje kariérne túžby, byť však mamou napĺňa môj život. Lebo… Keď mi Simonko večer pri zaspávaní pošepká, ako je rád, že som jeho maminka a že ma ľúbi, tomu sa nič nevyrovná. Je to čosi večné, zadosťučinenie za všetky prebdené noci.“

Kde ju môžete stretnúť?
Jej spoločnosť Media Tribune poskytuje komplexné portfólio služieb v oblasti public relations, brand managementu a mediálnej podpory významných leteckých spoločností. Vyštudovala Executive MBA na Pittsburskej univerzite, nominovali ju na prestížne ocenenie Manažér roka ČR v štyroch kategóriách. Hovorí štyrmi jazykmi, vydala knihu JetBook, ktorá približuje netradičný svet biznis jetov a helikoptér. Mediálne zastrešovala medzinárodnú leteckú konferenciu v Prahe, v apríli organizovala udeľovanie medzinárodných cien v business aviation Sapphire Pegasus, v máji ju v Ženeve zaradili do top 10 European Business Aviation Leaders a jej agentúra v Londýne získala titul The Best Aviation PR Agency.

Link