Antónia Lukačínová si založila agentúru, ktorá promuje súkromné lietanie. V Česku ju nominovali na Manažérku roka a v seriáli Preskoč svoje hranice hovorí: Mám šťastie, že pracujem v odvetví, ktoré ma baví aj po rokoch.

Hovorí sa, že jej meno pozná aj samotný Dalajlama, pretože práve ona – rodáčka z Prešova – sa postarala o privezenie Jeho Svätosti na Slovensko.

S hlavou v oblakoch
Po viac ako dekáde v marketingovej brandži a po nedávnej spolupráci s poskytovateľom leteckých služieb ABS Jets, dospela Antónia Lukačínová do momentu, keď cítila potrebu vydať sa vlastnou cestou.

Práve vďaka skúsenostiam, ktoré získala a štatútu, ktorý si v úzko profilovanej oblasti vytvorila, si uvedomila, že sa potrebuje posunúť vo svojom živote ďalej. „Mojím cieľom bolo rozbehnúť firmu, ktorá mi umožní pokračovať v práci, ktorá ma napĺňa.” Založila si preto vlastnú public relations a marketingovú agentúru. Dôvod? „Na Slovensku si zatiaľ málo firiem uvedomuje význam a silu správnej komunikačnej stratégie,“ hovorí. Ale nestačilo to jej ambíciám a chcela sa venovať lietaniu ešte viac. Pred zhruba tromi rokmi sa rozhodla vydávať aj magazín Aviation Times a prevádzkovať webstránky s leteckou tematikou z regiónu strednej a východnej Európy.

Na vlastné sa ľahko zvyká
Jej odhodlanie sa očividne vyplatilo. Vďaka vlastnej agentúre prekročila vlastné hranice, hoci ako sama hovorí, človek musí poznať, kedy sa to v živote oplatí. „Roky som pracovala dvanásť aj šestnásť hodín denne, cez víkendy aj sviatky. Posunula som sa prinajmenšom v tom, že dnes, odkedy mám dieťa a agentúru, som sa naučila striktne si vyhradiť čas na prácu aj na rodinu. Dnes si najviac cením, že mi terajšia práca a vlastné podnikanie dáva možnosť sa vzdelávať a cestovať. Flexibilita, ktorú mi moje rozhodnutie prinieslo, mi dáva slobodu a priestor pre sebarealizáciu. Je aj veľká výhoda, že si môžem vybrať kolegov, s ktorými pracujem a pre koho budeme pracovať,“ vysvetľuje Antónia.

Úspech sám nepríde
Spoločne s rozbehom vlastného podnikania sa dostavili aj úspechy. Antóniu nominovali aj na Manažérku roka v Českej republike. Mladým dnes môžem odporučiť jediné: „Pracovať, vzdelávať sa, cestovať a mať vždy a všade otvorené oči. Úspech nepríde zo dňa na deň, ak ste nevymysleli niečo úplne prevratné“.

pkacademy.eu