Společnost ABS Jets je držitelem prestižního ocenění „Nejlepší letecká společnost v oblasti business aviation za rok 2009“. Zároveň získala od asociace NBAA cenu Commercial Flying Safety Award za 6 let a 12 673 letových hodin bez jakékoliv nehody nebo poškození zavazadel či zranění osob. ABS Jets je na českém a slovenském trhu jeden z nejrychleji rostoucích operátorů business jetů na světě. Antónia Tomková obchodní ředitelka ABS Jets a Vladimír Peták generální ředitel ABS Jets představují možnosti soukromé letecké dopravy.

V čem je z Vašeho pohledu (z Vaší pozice) ABS Jets jedinečná?
V.P.: Naše společnost se vyznačuje především velmi vysokou odbornou a provozní úrovní, což není u business aviation obvyklé. Tyto faktory jsou typické spíše pro klasické velké aerolinie.

ABS Jets je klíčová společnost na poli soukromé letecké přepravy. Co chystáte pro tento a příští rok?
V.P.: V tomto časovém horizontu pro nás bude standardem rozšíření fleetu a provozních oprávnění. Mimo jiné však v současné době dokončujeme implementaci nových softwarů, které našim stávajícím a budoucím zákazníkům výrazně ušetří náklady na
provoz i údržbu.

Do Vaší flotily patří špičkové soukromé tryskáče jako je Phenom 100 a 300, Legacy 600 a další. To jsou všechno stroje od brazilského výrobce Embraer….
V.P.: ABS Jets je obchodním zástupcem továrny Embraer, která je jedním ze třech největších výrobců proudových letadel na světě. Dlouhodobá spolupráce přináší spoustu synergií nejen v provozu, ale také v údržbě letadel a službách plánování letů. Jsme pyšní, že si nás Embraer vybral jako partnera a s radostí nabízíme všechny jeho produkty, které patři mezi špičku.

V čem jsou podle Vás výhody privátního business jetu?
V.P.: Mezi nejvýznamnější se řadí vysoká míra diskrétnosti a flexibility, která při efektivním využívání této dopravy výrazně šetří drahý čas managementu a businessmanů. Optimální provoz navíc nebývá dražší než náklady na letenku v 1. třídě.

Co byste doporučili zákazníkovi, který chce s ABS Jets letět. Jak vše probíhá?
A.T.: Nejjednodušší, co může zákazník udělat je kontaktovat nás emailem, telefonicky – podle vlastních preferencí. Stačí zavolat s požadavkem – kde a kam chcete letět a náš tým obchodníků obratem spočítá nejvhodnější variantu. Když klient souhlasí s navrhovanou nabídkou, potvrdíme vybrané letadlo, upřesníme detaily jako je seznam pasažérů, catering, časy odletu a případné speciální požadavky. O nic jiného se klienti nemusí starat. Stačí přijet 15 minut před odletem na Generl Aviation Terminal, kde čeká přistavené letadlo s posádkou, která je připravena vyhovět všem požadavkům.

Nezdá se Vám tento způsob dopravy nedostupný a tak trochu kontroverzní?
V.P.: Rozhodně se nejedná o nic nedostupného. Doporučil bych všem zájemcům, aby kontaktovali naše obchodníky s žádostí o nezávislou nabídku. Nic je to nestojí, je to zcela standardní a garantuji, že budou překvapeni, jak může být létání s business jetem dostupné. Pokud jde o kontroverznost, zde je to podobné jako u ostatních luxusních služeb. Vždy se najde mnoho lidí, kteří budou svou závist skrývat za toto „slůvko“. Je to škoda, ale v našich zeměpisných šířkách a délkách si na to musíme zkrátka zvyknout.

spa_journal_1

spa_journal_2